למה חשוב שילדים ילמדו אנגלית לקראת כיתה א'?

בשנים האחרונות מתרחשים בעולם תהליכים משמעותיים ההופכים את העולם כולו ל"כפר גלובלי". העולם הפך להיות נגיש וזמין, האינטרנט מאפשר העברת מידע בלחיצת כפתור ולקיים קשרים עסקיים בין מדינות שונות בעולם.

השפה האנגלית היא שפה בינלאומית ולמעשה היא שפת חובה אשר לא ניתן להסתדר בלעדיה. אדם אשר שולט בשפה האנגלית יהיה מסוגל לטייל בעולם, להכיר תרבויות חדשות ובנוסף ממקם את עצמו במקום טוב  ואיכותי בשוק העבודה ופותח לעצמו דלתות רבות להצלחה. אפשר להגיד שלימודי אנגלית זה השקעה לטווח ארוך.
מכאן ניתן להבין עד כמה חשוב להשקיע בלימודי אנגלית כשפה שניה ורצוי לעשות זאת כבר לקראת כיתה א' כשהילד סקרן ומביע התעניינות בשפה באופן טבעי. מחקרים רבים הראו כי בגיל צעיר (גילאי 6 עד 11 לערך) המוח מסוגל לקלוט בצורה מהירה ויעילה שפות נוספות (המוח הוא כמו ספוג בשלב הזה), יכולת זו דועכת לקראת גיל ההתבגרות ולכן אם ננצל את היכולת הזו של המוח לקלוט שפה שניה בצורה מהירה ומיטבית נוכל ליצור לילדינו תשתית טובה ללמידת השפה האנגלית בשנים הבאות בבית הספר ולהבטיח את עתידו המקצועי בעתיד.

עכשיו בואו נדבר קצת על הצד הרגשי

למידה של שפה שניה מעשירה את עולמם של הילדים ומזמנת להם חוויית הצלחה אשר מעלה את תחושת הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות האישית. בספרות המקצועית הנתמכת במחקרים רבים, נראה כי ילדים שלומדים שתי שפות מחזקים את היכולות הקוגנטיביות שלהם כמו חשיבה ופתרון בעיות ללא קושי לעומת חבריהם ששולטים רק בשפה אחת, תחשבו איזה כוחות נפשיים הילד מקבל כאשר הוא מצליח בתחום החברתי בזכות העובדה שהוא דו לשוני.

תחושה של חוסר מסוגלות או חוסר ידיעה מציפה חוויות של כישלון או חרדה וגורמת להמנעות ואף רתיעה מאותו תחום דעת שאותו הוא צריך ללמוד, למצב הזה לא נרצה שילדנו יגיע ולכן זו סיבה מספיק חשובה מדוע להתחיל ללמוד שפה שניה מוקדם ככל שניתן.

השפה האנגלית היא שפה בינלאומית ולמעשה היא שפת חובה אשר לא ניתן להסתדר בלעדיה. אדם אשר שולט בשפה האנגלית יהיה מסוגל לטייל בעולם, להכיר תרבויות חדשות ובנוסף ממקם את עצמו במקום טוב  ואיכותי בשוק העבודה ופותח לעצמו דלתות רבות להצלחה. אפשר להגיד שלימודי אנגלית זה השקעה לטווח ארוך.
מכאן ניתן להבין עד כמה חשוב להשקיע בלימודי אנגלית כשפה שניה ורצוי לעשות זאת כבר לקראת כיתה א' כשהילד סקרן ומביע התעניינות בשפה באופן טבעי. מחקרים רבים הראו כי בגיל צעיר (גילאי 6 עד 11 לערך ) המוח מסוגל לקלוט בצורה מהירה ויעילה שפות נוספות (המוח הוא כמו ספוג בשלב הזה), יכולת זו דועכת לקראת גיל ההתבגרות ולכן אם ננצל את היכולת הזו של המוח לקלוט שפה שניה בצורה מהירה ומיטבית נוכל ליצור לילדינו תשתית טובה ללמידת השפה האנגלית בשנים הבאות בבית הספר ולהבטיח את עתידו המקצועי בעתיד.

אז איך עושים את זה?

נרשמים לחוג הכנה לכיתה א' באנגלית! כשיתחילו ללמוד אנגלית בבתי הספר בכיתה ב' ילדיכם יגיע מוכן, כאשר הוא שולט בכל ה – ABC ובעל אוצר מילים רחב.
ובנינו…שיעור פרטי באנגלית עולה לא מעט בשל המחסור במורים לאנגלית לכן חוג הכנה לכיתה א' באנגלית זה בפירוש השקעה לטווח ארוך מכל הבחינות.

 

רוצים עוד פרטים?

שָׁרוֹן כִּתָּה א'

עִדְכּוּנִים & נְיוּזֶלְטַר

כל הזכויות שמורות לשָׁרוֹן כִּתָּה א' 2022 ©

דילוג לתוכן